Sekcja psów myśliwskich – ZKwP Oddział Zielona Góra w dniu 13.09.2025 miała przyjemność gościć na terenie wiaty myśliwskiej „HUBERTOWKA” KŁ DZIK Brzózka, przewodników ze swoimi psami ras myśliwskich na Warsztatach dla Tropowców i Posokowców. Dopisała nam cudowna pogoda, świetna miejscówka, przepiękne lubuskie lasy co udzielilo się wszystkim uczestnikom i pozwoliło na realizację warsztatów w iście sielskich warunkach.
Omówiliśmy teorię i sprzęt potrzebny do zakładania ścieżek tropowych tych konkursowych również. Każdy uczestnik miał okazję założyć ścieżkę tropową z farbą lub bez dla koleżanki lub kolegi, sprawdzić swego psa na trenażerze, poznać podstawy apelu, sprawdzić reakcję psa na strzał i wypracować z psem ścieżkę tropową. Wiedza w teorii i praktyce, połączona była chwilami wytchnienia przy kawce, słodkościach, kiełbasce przy ognisku i ciepłej pysznej zupie.
Rozmowy, pytania, zabawy naszych psów wypełniały nam czas do późnego popołudnia a mogły by trwać do kolejnego dnia.
Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za udział w naszych Warsztatach.
Sponsorom za możliwość wręczenia upominków dla naszych czworonożnych uczestników i nie tylko czworonożnych.
Członkom sekcji: Justyna Kępka, Paweł Mendykowski, Ilona Andrzejewska, Anna Danielak-Koszkało, Cezary Żmijewski, Michalina Prais, Katarzyna Zdanowicz, bardzo dziękujemy za poświęcony czas i pomoc w organizacji.
Do zobaczenia na konkursach i w łowisku.
więcej zdjęć na stronie fb:

